اخبارگوناگون

واریزی مرحله دوم سهام عدالت در بهمن 96

با سلام و عرض ادب در این قسمت از مجله ونوکس در خدمت شما هستیم با دوره دوم سود سهام عدالت در بهمن ماه 96 در خدمت شما هستیم امیدواریم مورد پسند واقع گردد همراه ونوکس باشید

معاون وزير اقتصاد: مرحله تکميلي پرداخت سود سهام عدالت، از فردا آغاز مي‌شود.

ميرعلي اشرف عبدالله پوري حسيني، در نشست خبري سازمان خصوصي سازي درباره پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت گفت: مرحله تکميلي سهام عدالت براي 16 گروه از جمله مددجويان کميته امداد و بهزيستي از 12 بهمن آغاز مي شود.

وي تصريح کرد: مددجويان کميته امداد و بهزيستي مشمولاني هستند که سهام يک ميليون تومان را کامل در اختيار دارند و از سود کامل 150 هزار توماني برخوردارند.


پوري حسيني افزود: تنها چهار گروه کارمندان، بازنشستگان لشگري و کشوري و تامين اجتماعي، کارگران فصلي و ساختماني، روستاييان و عشايري که تحت پوسش کميته امداد نيستند و کساني که قبلا تحت پوشش کميته امداد بودند اما اکنون ­مددجو هستند. چهار گروهي هستند که در دهه فجر سود آنها پرداخت نمي شود.

معاون وزير اقتصاد گفت: از 60 شرکت موجود در سبد سهام عدالت، 49 شرکت متعلق به سهامداران است، براورد سود 3800 ميليارد تومان بوده که براي بيش از 49 ميليون نفر به تناسب سودي که داشتند تقسيم شد و در نتيجه براي مددجويان کميته امداد و سازمان بهزيستي و افرادي که سهام خود را تکميل کرده اند ارزش همه سهام آن‌ها يک ميليون تومان است که سود اين افراد 150 هزار تومان است و مابقي به نسبت ارزش سهام سود دريافت خواهند کرد.

وي ­افزود: همه­ ­33 ميليون نفري که شماره شبا ارائه کرده اند سود دريافت کردند و مابقي که شماره حساب ارائه نکرده بودند 14 ميليون نفر بوده اند که در حال حاضر 2 ميليون نفر دوباره شماره شبا ارائه کرده و به­ فهرست­ دريافت سود اضافه شده اند.


واریزی مرحله دوم سهام عدالت
واریزی مرحله دوم سهام عدالت

رئيس سازمان خصوصي سازي تصريح کرد:

سود سهام عدالت مشمولين عضو کميته امداد و بهزيستي فردا مصادف با آغاز دهه فجر به طور کامل پرداخت مي‌شود افرادي که در مرحله 50 تومان سود دريافت کرده اند فردا 100 هزار تومان دريافت خواهند کرد و اگر تازه شماره شبا ارائه کرده اند مبلغ 150 هزار تومان فردا دريافت مي‌کنند.

پوري حسيني­ گفت: فردا مشموليني که به حساب آن‌ها سود واريز مي‌شود به معني تسويه حساب سهام عدالت براي سال 95 است.

وي در توضيح سايرين مشموليني که فردا سود دريافت مي‌کنند، افزود: فردا علاوه بر مشمولين عضو کميته امداد و بهزيستي، ايثارگران، زنان سرپرست خانوار و دختران مجرد، خدام مساجد و اماکنه متبرکه، مددجويان و کارکنان موسسات خيره، فعالان قرآني، قاليبافان، زندانيان تحت پوشش و تاکسيرانان سود کامل به حسابشان واريز می شود و سود مربوط به سال 95 به طور کامل دریافت مي‌کنند.

پوري حسيني­ ادامه داد: افرادي که فردا سود دريافت نمي‌کنند سودشان نهايتا تا پايان سال در يک مرحله تکميلي به حسابشان با اطلاعيه‌هاي بعدي واريز می شود.

وي تاکيد کرد: 16 گروهي که فردا سود دريافت مي‌کنند 22 درصد جمعيت مشمولين را تشکيل مي‌دهند و مابقي مشمولين که در مراحل بعد سود دريافت مي‌کنند 78 درصد کل مشمولين را تشکيل مي‌دهند.


رئيس سازمان خصوصي سازي در توضيح مبلغ نهايي سود مشمولين گفت:

مشموليني که در مرحله اول حدود 23 هزار تومان دريافت کرده اند در مرحله نهايي 53 هزار و 200 تومان و مجموعا حدود 80 هزار تومان سود دريافت خواهند کرد، و ساير مشموليني که 50 هزار تومان دريافت کرده اند در مرحله نهايي 100 هزار تومان و جمعا 150 هزار تومان سود دريافت مي‌کنند.

وي افزود: تنها راه تعامل با مشمولين سهام عدالت، شماره شبا است و مشموليني که هنوز شماره شبا ارائه نکرده اند هر چه سريعتر براي دریافت سود اقدام کنند.

اگر نویسنده ماهری هستی و علاقمندی رمانت رو در سایت ما درج کنی میتونی از اینجا اقدام کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا