انشاءکتاب های درسی

بازنویسی حکایت آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است

همراه شما هستیم در مجله “ونوکس” با عنوان “بازنویسی حکایت آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است” امیدواریم مورد پسند واقع بشه همراه ما باشید.

حکایت آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است

در روزگار های قدیم پیر مردی بد غلق ولجوج بود که مردم شهر همه از آن دوری می کردند و با آن معاشرت نداشتند.در یکی از روزها پیر مرد یکی از میش های خود را به بازار برد و به جای آن سکه ی زر گرفته تا برای امرار معاش آن را خرج کند و با آن خوراک و پوشاک برای خود تهیه کنند در مسیر راه به جوانی بر خورد می کند و از روی حواس پرتی طعنه ای به جوان می زند و رد می شود .

این پیر مرد زمانی که به مرد شیر فروش می رسددست به چیب می شود تا کمی شیر و نان بخرد و به خانه ببرد که هر چه می گردد کیسه ی سکه ی خود را پیدا نمی کند بسیار خشمگین و ناراحت می شود و به فکر فرو می رود که کجا کیسه ی سکه ی خود را گم کرده است . ناگهان به فکر جوان می افتد و فریاد زنان به سمت مسیری که جوان رفت می رود تا جوان دزد را پیدا کند.

متن انشاء حکایت آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است

و به سزای عمل خود برساند.پیر مرد پا تند می کند و جوان را که آهسته مسیر خود را طی می کرد پیدا می کند و به سمت آن حمله می کند و آن را دزد خطاب می کند در حالی که جوانبیچاره اظهار نا آگاهی می کرد اما به گوش پیر مرد نمی رفت و فریاد زنان مردم را صدا می کرد تا این جوان دزد را به محاکمه سرا ببرد. جوان که بسیار اندوهگین و ناگیزیر شده بود گفت باشد مرا به محاکمه سرا ببرید زیرا که آن را که حساب پاک. است از محاکمه .چه باک است.

پیر مرد که جوان را پیش قاضی برد و بدون مدارک نتوانست کاری پیش ببرد مسیر رفته را بازگشت که ناگهان کیسه زر خود را در همان قسمتی که با جوان بر خورد کرده بود پیدا کرد و از این اشتباه خود به سختی پشیمان شد.

نتیجه انشاء

ما از این حکایت نتیجه می گیریم که بدون دلیل و مدرک به کسی تهمت نزنیم و کسی را بدون مدرک و دلیل قضاوت نکنیم چون ممکن است اشتباه کرده باشیم و ابروی یک نفر رو بدون دلیل بریزیم و شخصیت یک نفر رو خورد کنیم


پیشنهاد میکنیم عضوی از اعضای کانال تلگرامی ما باشید تا از برخی مطالبی که فقط در کانال منتشر میشه مطلع شوید

امیدواریم از این انشاء استفاده کنید و نمره خوبی بدست آورید .

انشا های زیر را هم پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید:

انشاء درباره کامیابی و ناکامی صفحه ۵۵ پایه دوازدهم
انشا درباره محبت و نفرت نگارش پایه دوازدهم
انشا درباره سرود آهنگ ملی صفحه ۵۳ پایه هشتم
انشاء زمستان گذشت و بهار آمد پایه دوازدهم
جواب تصویر نویسی پایه هشتم صفحه ۲۳ – انشاء پایه هشتم
متن ادبی راجب یک صبح سرد برفی انشا پایه دوزادهم
مثل نویسی باز فیلش یاد هندوستان کرد | انشاء فیلش یاد هندستان کرد
انشاء درباره تیم والیبال کلاس ما یک بند باشد

 

اگر نویسنده ماهری هستی و علاقمندی رمانت رو در سایت ما درج کنی میتونی از اینجا اقدام کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا