اخبارگوناگون

آیا شنبه 2 دی ماه 96 مدارس تعطیل میباشند ؟

تعطیلی مدارس و ادارات شنبه 2 دی 96

به گذارس مجله خبری فرهنگی ونوکس در خدمت شما هستیم با خبر تعطیلی مدارس در شنبه 2 دیماه 96 همراه ونوکس باشید

با توجه به تعطیلی بیشتر روزهای پایانی ماه پاییز و تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی مانند تهران،اصفهان،تبریز و … احتمال می رود مدارس و ادارات این شهرها روز شنبه دوم 2 دی ماه 1396 نیز تعطیل شوند.

وضعیت هوای تهران

وضعیت هوای تهران و دیگر شهرها در آخر این هفته و اوایل هفته آینده:
مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از کاهش غلظت آلاینده‌ها از بعدازظهر فردا (۳۰ آذرماه) در کلان‌شهرها خبر داد.
احد وظیفه، اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی با توجه به تداوم پایداری و سکون نسبی جو همچنان شرایط جوی برای تداوم آلودگی هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت شامل تهران، کرج، اصفهان، تبریز، ارومیه و اراک تا اواسط فردا ادامه دارد.

وی افزود: با گذر متناوب امواج کم‌دامنه تراز میانی جو همراه با وزش باد از بعدازظهر پنجشنبه 30 آذر 96 شرایط جوی برای کاهش غلظت آلاینده‌های جوی در این مناطق مهیا است.

سازمان هواشناسی

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: امروز در برخی مناطق شمال غرب و غرب و در روز جمعه (1 دی ماه) در برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه روز جمعه تا حدی بر میزان بارش افزوده می‌شود و گستره آن شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز مرکزی و غربی و تا حدی شمال شرق کشور را نیز در بر خواهد گرفت.

وضعیت جوی و آلودگی هوای تهران در دو روز آینده

وی در پایان شرایط جوی تهران را طی دو روز آینده تشریح کرد و گفت: آسمان تهران فردا (۳۰ آذرماه) کمی ابری همراه با غبار محلی در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۷ و ۸ درجه سانتیگراد و در روز جمعه (اول دی ماه) قسمتی ابری در بعدازظهرهمراه با افزایش ابر گاهی بارش خفیف باران و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۷ و ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

بروزرسانی شد

علیرضا راهپیما رئیس اداره اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش تهران ؛

در مورد وضعیت تعطیلی مدارس در روز شنبه (دوم دی ماه) عنوان کرد: همه مدارس شنبه (دوم دی ماه) دایر بوده و بر اساس برنامه کاری خود فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: فعالیت مدارس 2 حالت دارد؛ اول آنکه مدارسی که با هماهنگی دانش‌آموزان از روز شنبه امتحانات را آغاز می‌کنند به این فعالیت می‌پردازند و مدارسی که طبق هماهنگی‌ها قصد آغاز امتحانات از 9 دی ماه دارند دایر بوده تا کلاس‌های جبرانی با توجه به تعطیلات آلودگی هوا برگزار شود.

رئیس اداره اطلاع‌رسانی گفت: هر گونه خبر مبنی بر تعطیلی مدارس صحت نداشته و مدارس طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده روز شنبه فعالیت دارند.

وی در مورد حوادث احتمالی زلزله در تهران و آمادگی مدارس برای اسکان تصریح کرد: پیش‌بینی‌های لازم با همکاری ستاد مدیریت بحران انجام شده و مدارس آمادگی لازم برای شرایط بحرانی را دارند و اگر خطر احتمالی داشته باشیم طبق فرمان ستاد مدیریت بحران مدارس اقدام می‌کنند.

گفتنی است؛ یک هزار مدرسه تهران در طرحی مشترک با ستاد مدیریت بحران آمادگی مقابله با حوادث طبیعی را دارند و اقلام مورد نیاز تجهیز شده است.

اگر نویسنده ماهری هستی و علاقمندی رمانت رو در سایت ما درج کنی میتونی از اینجا اقدام کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا